Beleştepe atkı kampanyası “Göçmenlerle Dayanışmayı büyütelim ! “

Yine, yeni, yeniden merhaba !

Yine bir atkı kampanyası ile karşınızdayız. Grubumuz kurulduğu günden beri çeşitli zamanlarda dayanışma amaçlı atkı kampanyaları örgütledik. Kah gezi direnişinde tutsak düşen canlarımızın aileleriyle dayanışma içerisinde olduk, kah yoksulluğa yenik düşen yere diktikleri kulelerin yalan ışığıyla üstüne pus çöktürdükleri gecekondulara “ baharı” götürdük, IŞİD barbarlığından kaçan Ezidi halkı ile dayanışmak için Karl Marx’ı uyandırarak tiyatro sahnesinin tozunu yuttuk. Kars’lı küçük kardeşlerimiz için “feda” dedik, kulübümüzün yüzlerce “feda” tşörtünü en ücra köşeye gönderdik.Diyarbakırlı çocuklarımızın okullarında oyuncak olduk.Yardımlarımız ve dayanışma eylemlerimiz sorunları kökünden çözecek denli büyüklükte değildi, bir yarayı bile sarabildiysek, bir insanımıza bile ulaşabildiysek, bir farkındalık bile yaratabildiysek ne mutlu bize ..

Ülkemizi ve komşu coğrafyaları savaş karanlığına sürükleyen, beşikte olması gereken bebeklerin karaya vurduğu, 9 yaşındaki kız çocuğunun hamile bırakıldığı bir iç savaşa tırlarla silah taşıyan karanlığa karşı bir yandan mücadele ederken bir yandan da Beleştepe olarak “ ne yapabiliriz ” in cevabını arıyorduk bir süredir. Göçmen kardeşlerimizle dayanışma kararı aldık .
Kimsenin yerinden yurdundan edilmediği, dağların, ovaların, ırmakların, kuşların, böceklerin bombalanmadığı, küçük çocukların insan tacirlerinin teknelerinde değil çocuk parklarında olduğu bir dünya umuduyla boynumuzu saracak Siyah-Beyaz Gezi Şehitlerimizin resimlerin yer aldığı Beleştepe atkılarımızın geliri savaş mağduru göçmenlerle dayanışmada kullanacağız.

Ön siparişleri almaya başlıyoruz, ilgili hesap numarasına para gönderildiği takdirde kargolarınız karşı ödemeli olarak sizlere gönderilecektir. Haydı dayanışmayı büyütelim..

“Memleket isterim
ne başta dert, ne gönülde hasret olsun;
kardeş kavgasına bir nihayet olsun.
Memleket isterim
ne zengin fakir, ne sen ben farkı olsun;
kış günü herkesin evi barkı olsun.”

Bir atkı 20 TL olup, kargo ücreti alıcıya aittir.Sayfamıza mesaj atarak sipariş verebilirsiniz. Elden almak isteyenler Beleştepe İstanbul, Beleştepe Ankara ve Beleştepe İzmir gruplar ile irtibata geçebilirler.

İban No : TR40 0009 9004 2190 5400 1000 02
Mesut MUŞLU
ING BANK 279-4219054-MT-1

https://www.facebook.com/Belestepe/photos/a.115152938515887.11655.115132055184642/1061663840531454/?type=3&theater

2 thoughts on “Beleştepe atkı kampanyası “Göçmenlerle Dayanışmayı büyütelim ! “”

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir