Deplasman yasaklarına Hayır !!!

Basına ve Kamuoyuna;

Bugün kulüpler birliğinden alınan karar ile Beşiktaş, Fenerbahçe, Galatasaray ve Trabzonspor kulüpleri aralarında yapacakları maçlarda deplasman takım taraftarının stada alınmamasını kararlaştırmışlardır.

Aldıkları karar bu oyunun en büyük unsuru olan biz Taraftarları hiçe sayarak hiç bir bilgi ve görüşümüzü almadan biz yaptık oldu düşüncesiyle alınmıştır. Biz bu kararın altında ki nedenleri merak ediyoruz. Neden böyle bir karar aldınız bunun yanıtını bilmek istiyoruz.

Futbolu futbol yapan en önemli unsurlardan biride derbi müsabakalarıdır. Derbi müsabakaların Ruhunu ise iki takımın taraftarları verir. Siz şimdi aldığınız bu kararla hem futbolun ruhunu yok ediyor hemde bu oyunun asıl sahiplerini cezalandırıyorsunuz.

Bu oyun kimin için var bizim için. O zaman söz sahibi olmakta bizim en doğal ve tabi hakkımızdır. Uğruna kilometrelerce yol gitmeyi, yağmurda ıslanmayı, polis şiddetine maruz kalmayı, en kötü stat şartlarında dahi yanında olmayı göze aldığımız Takımımız için deplasmana gitme hakkımızı kimsenin elimizden almasına izin vermeyeceğiz.

Buradan öncelikle Beşiktaş taraftarlarına ve diğer tüm renklere gönül vermiş Taraftar ve gruplarına çağrımızdır. Gelin Omuz omuza bu oyunu bozalım. Gelin hep birlikte endüstrinin tekerine çomak sokalım. Bizim olan hakkımızı Birlikte savunalım. Gelin Tek Yumruk Tek Barikat olalım Futbol baronlarının oyununu bozalım.

Ve unutmayın ki; ”Biz varsak bu oyun var. Biz Yoksak bu oyun yok.”

Soylu Sevdam

Umudun Adı Beşiktaş

Beleştepe

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir